a
 
aa


a
 
aa

 


HAZIR YAKIN OKUMA  GÖZLÜĞÜNDE
YENİ  BİR SEÇENEK

Son yıllarda  sokak ve pazar tezgahlarında satılmaya başlayan hazır yakın okuma gözlüklerine bir çok kişinin ilgi duyduğunu, hatta kalitesinin iyi olmadığını bile bile satın alıp, kullandığını bir meslek erbabı olarak gözlemledik.

Bunlardan birer örnek alarak işyerimizde çerçevelerini ve camlarını uzun süre test ettik. Bazılarını da bir süre normal koşullarda kullandık.

Bunları uzun süre kullanan kişilerin ürün hakkındaki düşüncelerini öğrenmeye çalıştık.

Bu araştırmalarımız sonunda, özellikle uzak doğu orijinli olanların kullan, at mantığıyla üretildiğini ve başlangıçta ucuz gibi gelen fiyatlarının zaman içinde bir tuzaktan başka bir şey olmadığını  saptadık.

Çünkü bu gözlüklerde kullanılan numaralı plastik camlar kolay kırılan, kolay çizilen hammadeden yapılıyor ve optik standartlar önemsenmeden  işleniyordu.
Keza metal çerçevelerin kaplaması birkaç aylık kullanımda bile sıyrılıyor, ter asiti ile kolayca oksitlenerek yeşileniyordu.

Üstündeki çok ince kaplama tabakası (halk arasında ‘altın suyuna batırıp, çıkarma’ diye tarif edilen) sıyrıldıktan sonra özellikle cilde değen yerlerde allerjilere neden oluyor, alındığının  haftasında gözlük eskimiş gibi görünüyordu.

Meslek yaşamımızda geçirdiğimiz onlarca yıldan sonra bu görüntülerle karşılaşmak bizi rahatsız etti ve bir çözüm aramaya yöneltti.

Öyle bir çözüm üretmeliydik ki;

 1-Müşterilerimiz, ihtiyaçları olan yakın okuma gözlüklerini hemen alıp, hemen kullanmaya başlasınlar.
+ 1.00sph hipermetrop diyoptriden başlayarak +1.25sph / +1.50sph/ +1.75sph/ +2.00sph/ +2,25sph/ +2.50sph/ +3.00sph diyoptrilerde hem erkek, hem bayanlar için sadece Optik Tunalı ya özgü, birinci sınıf işçilikle Yarım, Hazır, Okuma gözlükleri hazırladık

2- Böyle bir gözlüğün camları birinci kalite olmalıydı.
Ki satın alınan gözlüğün camları kolay kırılmasın (yüksek kırma indeksli, sağlam organik hammaddeli), kolay çizilmesin (hard kaplamalı), görüş kalitesini artıran AR (yansımayı önleyen kaplamalı), kolay temizlenmeyi sağlayan, buğulanmayı önleyen bütün kaplamaları (multi coating) ihtiva etsin ve optik standartlara uygun olsun.

3-Böyle bir gözlük çerçevesi Titanyum olmalıydı.
Ki gözlük çerçevesi ter asitinden etkilenmesin,son derece sağlam ve hafif olsun, allerjik olmasın, yıllarca kullanılabilsin. Bütün bu özelliklere sahip tek metal Beta Titanyum idi. Biz de onu tercih ettik.

4-Böyle bir gözlüğün garantisi olmalıydı.
Normal koşullarda  böyle bir gözlük çerçevesi 10 yıl bile kullanılabilirken biz çerçeve için üretim kusurlarına karşı 5 yıl garanti verdik. Bu uzun garantiyi verirken asıl amacımız ürüne olan güvenimizi vurgulamaktı.

Çünkü Titanyum gözlük çerçeveleri 20 yıldan beri güvenimizi kazanmış, yüzümüzü kara çıkarmamıştı.

5-Böyle bir gözlük pahalı olmamalıydı.
Bu günkü fiyatlarla 330 ytl olması gerekirken müşterlerimizin beklentilerini kendi kazancımızdan önde tutarak fiyatını yarı yarıya 165 ytl ye indirdik.

6-Böyle bir gözlüğün iyi bir kılıfı da olmalıydı.
Beş yıl garanti verdiğimiz bir gözlüğün kılıfı da en az onun kadar uzun ömürlü olmalıydı. Onun için özel olarak, gerçek deriden yaptırdığımız bir gözlük kılıfını birlikte vermeyi uygun gördük.

 

     GÜLE, GÜLE KULLANIN.
     Çünkü  gözleriniz En İyisine Layıktır.

Ankara gözlük ankara güneş gözlüğü ankara optik mağazası tunalı optik hizmetinizde